JÁ ZPÍVÁM

Martina Stecherová - zpěvačka a hlasová koučka

Jak vytáhnout zpěvačku z bryndy

Už jsem se radovala, že tentokrát ustojím jaro bez angíny. Můj hlas byl ve výborné formě, tak jako málo kdy.  Zpívalo se mi bezvadně. Připravovala jsem se na koncert, který jsem měla zpívat v Čechách s Triem Triniti.

A ejhle. Ten samý den, co jsem si tohle pomyslela, jsem začala cítít známý tlak v krku.  Večer se tlak ztrojnásobil.

Věděla jsem už moc dobře, jak to bude probíhat. Tlak, bolest a pak ztráta hlasu. Pro mě už  každoroční klasika. Minimálně na 8 dní hlasově totálně out. 

Zmocnila se mě panika.  NENENE, prosím ne, tedˇ před tím koncertem  ne. Prosila jsem vesmír a své tělo.  Jenže mi to nebylo nic platný.

Nezbývalo než upozornit kolegyně na tuto situaci. Ono totiž, když jsou nemocné ony (cembalistka a flétnistka, tak je to nepříjemné, ale koncert se nemusí rušit, pokud jsem nemocná já, a jsem bez hlasu… umíte si to představit.)

Kolegyńky jsou pozitivní a hlavně velmi praktické. Tak jsem dostala od jedné tip na homeopata. Napsala o něm: “ Zavolej mu, Michal umí dělat zázraky “.

Přesně ten zázrak jsem potřebovala. Ale moc jsem tomu nevěřila. Ale což, zavolala a rychle ze sebe vysypala, co jako mi je a že jsem v pěkný bryndě, jelikož jsem zpěvačka a potřebuji být do 2 dnů  fit. 

“Jo, jasně, napíšu do zprávy co a jak“, zněla odpověd´. A bylo.

 Hm, byla jsem zvědavá na ten zázrak. Během 10 minut mi přišla zpráva, že mám koupit lék Belladonna 5 a začit užívat. Jenom tohle, nic víc ???

Večer se mi udělalo lépe. V mém krku se rosprostřel klid a mír a po knedlíku nebylo ani známky. WOW. Tak ono to fakt funguje!

Druhý den odezněl i tlak a hlas byl v lepší kondici.   Ty jo, opravdu zázrak.

To už jsem věděla, že koncert odzpívám. Dojela jsem do Čech a volala jsem znovu panu homeopatovi, že můj hlas je v pohodě a mohu zpívat. Ale chci vědět,  co mohu dál dělat?  Přece tyhle angínový stavy každé jaro, nejsou jen tak.

Zrovna měl čas, tak mi povyprávěl. O mě. Co jak mám, co u mě stagnuje, proč a jaký to má důsledky a já jen zírala. Od angíny jsme se dostaly ke všem slabostem mého tělo. A jedno souviselo s druhým. Vše, co řekl sedělo do posledního puntíku. Ten člověk o mě věděl víc, než já sama a to mě nikdy neviděl.

Aha, tak jo. Ten jeho výklad mě tak uzemnil, že v tu chvílí mi bylo jasný, že chci, aby mi pomohl. Se vším. “ Tak kdy? Kdy se můžeme vidět? “ vyhrkla jsem na něj.

“A proč , když už jsem vám právě všechno řekl? “ zněla odpověd´.

Nakonec jsme se viděli a já si vyslechla znovu celý výklad, ještě obsáhlejší a jasnější, Odjížděla jsem od Michala s plnou hlavou myšlenek o sobě, o svém těle, a s pocitem, že jsem konečně našla člověka, na kterého se při nemocech mohu plně spolehnout .

A to vám řeknu, je to pocit k nezaplacení.

 Kdo je Michal Říha, jak léčí a co vlastně všechno dělá, si poslechněte ve videorozhovoru. Vyzpovídala jsem ho docela dost, a tak se dozvíte jak účinně zatočit s angínou a třeba i to, co jsou mandaly a co o nás vypovídají. 

Přeji příjemný poslech a pokud vás naše povídání zaujalo, lajkněte ho a pošlete přátelům:)

Pusťte si tady   ⇒   ROZHOVOR

Martina Stecherová
Mojí vášní je zpěv a práce s hlasem. Pomáhám lidem objevovat krásu a sílu jejich hlasu ve zpěvu i v mluveném projevu. Chci jim také ukázat, že zpívat může opravdu každý. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *